HAFTA SONU PARA TRANSFERİ YAPABİLİR MİYİM?

Para transferleri günümüzde mobil bankacılık uygulamaları ya da internet bankacılığı üzerinden çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.  Hafta içi her ne kadar bu işlemler kolay ve hızlıca gerçekleştirilse de aynı durum hafta sonu için de geçerli midir? Pek çok müşteri tarafından merak edilen hafta sonu para transferi yapabilir miyim sorusuna cevap vermeden önce elektronik para transferlerinde kullanılan havale ve eft gibi kavramları açıklayalım.

EFT VE HAVALE NEDİR?

Havale aynı bankanın birbirinden farklı şubeleri arasında yapılan para transferi işlemine verilen addır.

Eft ise birbirinden farklı iki bankaya ait hesaplar arasındaki para transferi işlemine verilen addır.

HAFTA SONU HAVALE YAPABİLİR MİYİM?

Havale ile para transferi yedi gün yirmi dört saat boyunca gerçekleştirilebilir. Para göndermek istediğiniz hesap sizin kullandığınız banka ile aynı bankaya ait ise hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin günün her saatinde anlık olarak istediğiniz havaleyi gerçekleştirebilirsiniz.

HAFTA SONU EFT YAPABİLİR MİYİM?

EFT ile para transferi işlemi yapmak istiyorsanız bunu sadece hafta içi ve mesai saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. Bunun sebebi EFT işlemlerinde Merkez Bankası onayı alınması gerekmesidir. Hafta içi mesai saatleri içerisinde yapacağınız EFT ortalama 5 ila 10 dakika içerisinde gerçekleşir. Hafta içi mesai saatleri dışında yaptığınız EFT transferi ise bir sonraki iş gününün mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Hafta sonu eft yapabilir miyim sorusuna verilecek cevap hafta sonu eft talimatı verebilirsiniz fakat işleminiz pazartesi günü mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir şeklindedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.